Solaarium > Tasub teada
 

 

 • Päevitamine rannas või solaariumis on üldtoniseeriv, parandab vereringet, tugevdab immuunsussüsteemi ja nahaainevahetust, lisab organismile D- vitamiini. Samuti kasutatakse solaariumi liigesehaiguste, psoriaasi ja akne raviks. Kunstpäikesel on ka valgusravi efekt, mida psühhiaatrias kasutatakse külma ja pimeduse vastu võitlemisel. Solaarium on suurepärane stressimaandaja.
 • Loomulikus päikesekiirguses on UVA-, UVB- ja UVC-kiired. Solaariumis on UVB-kiirte protsentuaalset osa päevitust kiirendavatest UVA-kiirtest vähendatud. Kahjulikku UVC-kiirgust solaariumis ei ole. Kaasaegsete kvaliteetklassi solaariumite ultraviolettkiired on oma kiirgusulatuselt kohandatud loomulikule päikesele nii, et oleks võimalik kasutada kõiki tervisele kasulikke mõjusid nahka kahjustamata.
 • Tehispäevitust soovitatakse enne lõunamaareisi ja ereda päikese kätte minekut - nahk tuleb kuumuse jaoks ette valmistada. Pärast suvehooaega piisab parasjagu pruuni jume hoidmiseks 1-3 solaariumi külastusest kuus, kuna nahas on rohkem pigmentainet.
 
 
 
 • Solaariumis päevitamist on soovitav alustada olenevalt nahatüübist kuuest kuni kümnest minutist.
 • Igapäevast solaariumis käimist ei soovitata kellelegi, kes varast vananemist ja ja rohkeid kortse ei soovi, kuna liigne päike kuivatab ning vanutab nahka. Õrna ja kuiva naha puhul ei soovita kosmeetikud intensiivse aparaadi all näolegi kauem kui 10 minutit päikest lasta. Rasuse naha puhul pärsib solaarium rakkude ainevahetust ja vähendab rasusust.
 • Naha kaitseks solaariumi UV-kiirte eest on olemas spetsiaalne solaariumikosmeetika - enne solaariumi, solaariumi ajal ja solaariumi järgne. Need tooted kiirendavad päevituse tekkimist, kaitsevad nahka, jumekus püsib kauem ning on ühtlasem. Solaariumi kreeme on soovitav peale kanda vahetult enne päevitamist, sest imendumise asemel kipuvad nad hoopis kehalt maha hõõrduma. Piisab õhukesest kihist.
  Solaariumijärgsed tooted on niisutavad, pehmendavad ja aitavad nahal taastuda. Neid tooteid tuleks kasutada vahetult pärast päevitamist või samal päeval pärast solaariumis käimist.
 • Solaariumis kasuta alati kaitseprille päevitamise ajal .

Solaariumi ei soovitata :

 • kui kasutatakse tugevaid ravimeid (nt antibiootikume), sest need tõstavad päikesetundlikkust;

 • ägedate ja krooniliste põletike põdejatele; sel juhul peaks eelnevalt konsulteerima arstiga;